Koltuk Yıkama

Günlük hayatta en sık kullanılan eşyalardan biri koltuklardır. Bu kadar sık kullanılmaları sebebi ile de çok çabuk kirlenirler. İşte sizlere koltukları çok kolay ve hızlı bir yöntemle temizlemenin yöntemi...

Kirler, zamanla koltuk kumaşlarının içine nüfuz ederek çıkmayan lekelerin oluşmasına neden olabilirler. Hatta kumaşta biriken bu lekeler koltuk kumaşının renginin değişmesine de neden olabilir. Ancak, size tavsiye edeceğimiz bu yöntemle koltuklarda oluşan lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Malzemeler:

Sıcak su
Bir kap
Yumuşak beyaz pamuk bez
Temiz açık renkli bir sünger
Sıvı bulaşık deterjanı
Beyaz sirke
Karbonat
BoraksYapılışı: 2 bardak sıcak su ile 1 çorba kaşığı sıvı bulaşık deterjanını bir kabın içerisine koyun. Malzemeler köpürene kadar güzelce karıştırın. Sıcak su, lekelerin çıkarılmasında daha etkili olacağından karışımı soğumadan kullanmalısınız.

Pamuklu bezi alarak hazırladığınız karışımın içine batırın.

Koltuğunuzu bu bezle ovarak silin. Sildikten sonra sabunlu karışımın kumaşa iyice işleyebilmesi için 10 dakika bekleyin.

Ardından durulamak için temiz bir bezle koltuğu tekrar silin. Bu işlemi koltukta hiçbir tortu kalmayana kadar sürdürün. Aksi durumda kalıntılar kumaşta leke oluşturur.

Sildiğiniz koltukların kuruması için camları açın 1 gün boyunca kuruyana kadar üzerinde oturmamaya özen gösteriniz.

ÇIKMAYAN LEKELER İÇİN UYGULANACAK YÖNTEMLER

Eğer hala leke varsa sıcak su ve temiz bir bezle lekeleri ovun. Suya çeyrek bardak beyaz sirke ve bir yemek kaşığı karbonat ilave edebilirsiniz. Ardından temiz bir bezle lekeli bölgeyi durulayın.

Koltuğu temizlemek için boraks bazlı temizleme tozu da kullanabilirsiniz. Bu işlem için de boraksın kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun.

0530 392 52 45 WhatsApp Destek Where you can buy Louis Vuitton Replica :

fake louis vuitton belt replica Louis Vuitton supreme Backpack louis vuitton messenger bag replica fake lv man bag louis vuitton backpack replica fake louis vuitton shoes louis vuitton outlet nederland Louis Vuitton wallet copy replique Sac Louis Vuitton imitaciones louis vuitton espana replica Jordan 4 Best faux Chanel bags imitazioni louis vuitton Louis Vuitton replica fake dior saddle bag chanel replica knock off chanel bags imitazioni borse dior replica gucci shoes imitazioni hermes cartier schmuck replica deutschland bracelet love Cartier replique replique louboutin replica gucci wallet replica louis vuitton wallet fake louis vuitton belt louis vuitton bumbag replica louis vuitton denim bag dupe louis vuitton sling bag replica replica louis vuitton m40780 cartier love imitazione fake louis vuitton backpack chanel bag replica fake louis vuitton wallet chanel imitazioni fake Louis Vuitton shoes gucci scarf replica cartier love bracelet replica replica louis vuitton wallet Louis Vuitton Replica louis vuitton sling bag replica dior replica Portafoglio louis vuitton imitazioni Portafoglio louis vuitton imitazioni replica louis vuitton hobo chanel replica replica cartier love bracelet replica Louis Vuitton shoes cartier love imitazione louis vuitton wallet replica